សមាជិកលីគកំពូល ៦ក្រុម ត្រូវជួបគ្នាដណ្ដើមកៅអីវគ្គ ១/៤ ពានសម្ដេចតេជោ-ថ្នាក់ជាតិ សប្ដាហ៍នេះ
បន្ទាប់ពីការប្រកួតរវាងក្រុមសមាជិកលីគកំពូលកម្ពុជា និងក្រុមឡើងមកពីថ្នាក់ខេត្ត នឹងមានការប្រកួត ៣គូទៀត ដែលជាជំនួបរវាងក្រុមសមាជិកលីគកំពូល នៅក្នុងវគ្គ ១៦ក្រុមចុងក្រោយ នៃពានរង្វាន់សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន លើកទី១៨ (ថ្នាក់ជាតិ) ឆ្នាំ២០២៤/២៥ នៅថ្ងៃទី២២-២៣ ខែមករានេះ ។
សម្រាប់បេក្ខភាពលីគ ដែលត្រូវជួបក្នុងជើងទី១ ឆ្ពោះទៅប្រជែងកៅអីវគ្គ ៨ក្រុមចុងក្រោយនេះ រួមមានថ្ងៃពុធនេះ មាន ២គូ គឺក្រុមគិរីវង់សុខសែនជ័យ ត្រូវបើកទ្វារផ្ទះទទួលក្រុមឡាយហ្វខេត្តព្រះសីហនុ នាវេលាម៉ោង ៣៖៣០នាទីរសៀល និងសមាគមកីឡាបាល់ទាត់ក្រសួងមហាផ្ទៃ ត្រូវជួបក្រុមភ្ញៀវណាហ្គាវើលដ៏ នៅកីឡដ្ឋាន អេអាយអេ ខេអឹមអេចផាក ។
រីឯមួយប្រកួតទៀត គឺជំនួបរវាងក្រុមអង្គរថាយហ្គឺរ និងសមាគមកីឡាបាល់ទាត់កងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ដែលត្រូវជួបគ្នានាល្ងាចថ្ងៃទី២៣ ខែមករា នៅកីឡដ្ឋាន អាគីហ៊ីរ៉ូកាតា ខេត្តសៀមរាប ។
នេះគឺជាជំនួបបើករដូវកាលថ្មីរបសក្រុមសមាជិកលីគកំពូលកម្ពុជាទាំង ៦ ក្នុងានរង្វាន់សម្ដេចតេជោ-ថ្នាក់ជាតិ រដូវកាលថ្មីនេះ។ បន្ទាប់ពីការប្រកួតសប្ដាហ៍នេះ ក្រុមនីមួយៗ នឹងត្រូវជួបគ្នាជាថ្មី នៅជើងទី២ នាខែកុម្ភៈខាងមុខ ដើម្បីកាត់សេចក្ដីរកក្រុមឈ្នះឡើងទៅវគ្គ ៨ក្រុមចុងក្រោយ។ ចាំមើលតើរវាងក្រុមលីគកំពូលទាំង ៦ ក្រុមណាខ្លះ នឹងទទួលបានកៅអីឡើងទៅវគ្គបន្ដ? អត្ថបទ លី ឈុនឡា