កំណើនទ្វេដងអ្នកចូលរួម ភ្នំពេញអន្ដរជាតិអាគ័រត្លុង ចំណេញដល់ការអភិវឌ្ឍកីឡាទ្រីយ៉ាត្លុង
សហព័ន្ធកីឡាទ្រីយ៉ាត្លុងកម្ពុជា បានបញ្ចប់ការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ ភ្នំពេញអន្ដរជាតិអាគ័រត្លុង លើកទី៣ ឆ្នាំ២០២៥ ដោយជោគជ័យ កាលពីថ្ងៃទី០២ ខែកុម្ភៈកន្លងទៅ នៅពហុកីឡដ្ឋានជាតិមរតកតេជោ ជាមួយកំណើនអ្នកចូលរួមដ៏ច្រើនទ្វេដង ខណៈមន្ដ្រីសហព័ន្ធ បានចាត់ទុកជាសញ្ញាណដ៏ល្អ ដើម្បីជំរុញការផ្សព្វផ្សាយ និងអភិវឌ្ឍន៍វិស័យកីឡាទ្រីយ៉ាត្លុងនៅកម្ពុជា ។
លោក ងិន សុបញ្ញា អគ្គលេខាធិការសហព័ន្ធ បានសម្ដែងការភ្ញាក់ផ្អើល ដែលការប្រកួតលក្ខណៈអន្ដរជាតិ សម្រាប់មហាជន និងសិស្សានុសិស្សឆ្នាំនេះ បានទាក់អ្នកចូលរួមរហូតដល់ជាង ៤០០នាក់ ច្រើនជាងឆ្នាំមុន មានអ្នកចូលរួមត្រឹមជាង ២០០នាក់ ។ កំណើនអ្នកចូលរួមដ៏ច្រើននេះ សបញ្ជាក់ឲ្យឃើញពីភាពរីកចម្រើន សម្រាប់វិញ្ញាសាអាគ័រត្លុង ដែលជាផ្នែកមួយនៃវិញ្ញាសាទ្រីយ៉ាត្លុង ។
អគ្គលេខាធិការដដែលបន្ដថា សម្រាប់កំណើនអ្នកចូលរួមការប្រកួតអាគ័រត្លុងនេះ គឺជាផលចំណេញក្នុងការផ្សព្វផ្សាយ និងជំរុញការអភិវឌ្ឍវិស័យកីឡាទ្រីយ៉ាត្លុងកម្ពុជា ព្រោះមុនកីឡាករម្នាក់ អាចឈានដល់កម្រិតទ្រីយ៉ាត្លុង ដែលផ្ដោតលើ ៣ប្រភេទកីឡាបញ្ចូលគ្នា (មានហែលទឹក ជិះកង់ និងរត់)បាន គឺត្រូវឆ្លងកាត់ការហ្វឹកហាត់ឲ្យបានខ្លាំងជាមួយវិញ្ញាសាអាគ័រត្លុង(មានហែលទឹក និងរត់)សិន ។ ដូច្នេះអ្នកអាចលេងកីឡានេះបាន គឺជាមនុស្សខ្លាំងពូកែ ដែលមានសុខភាពល្អ និងមានកាយសម្បទាមាំមួនផងដែរ ។
លោកបន្ថែមថា ដើម្បីឆ្លើយតបភាពរីកចម្រើននេះ សហព័ន្ធបានដាក់គោលដៅ នឹងបន្ដរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ជារៀងរាល់ឆ្នាំ ជាមួយគោលដៅពង្រីកការរៀបចំឲ្យកាន់តែធំ និងពង្រីកថ្ងៃប្រកួតឲ្យកាន់តែច្រើន ដើម្បីទាក់ទាញការចូលរួមកាន់តែច្រើន ។ លើសពីនេះ សហព័ន្ធក៏នឹងពិចារណាពង្រីកការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍នេះ ទៅកាន់ខេត្តព្រះសីហនុ និងខេត្តសៀមរាប ក្រៅពីការរៀបចំនៅរាជធានីភ្នំពេញទៀតផង ៕