បឹងកេត អាចបញ្ចប់ក្ដីសង្ឃឹម ISI ចុងសប្ដាហ៍នេះ ឬចាំអ៊ុតសប្ដាហ៍ក្រោយ?
លីគកំពូលកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៤/២៥ បានខិតជិតនឹងបញ្ចប់ការប្រកួតសន្សំពិន្ទុ ជុំទី២ គ្រាដែលមានបេក្ខភាព ៥ក្រុម បានកក់កៅអី Top-6 រួមមានភ្នំពេញក្រោន បឹងកេត វិសាខា អង្គរថាយហ្គឺរ និងណាហ្គាវើលដ៏ គ្រាដែលនៅ ១ក្រុមទៀត ត្រូវចាំអ៊ុតលទ្ធផល ២ប្រកួតចុងក្រោយរបស់ក្រុមបឹងកេត និង ISI ដង្កោសែនជ័យ ដែលកំពុងមានពិន្ទុប្រកៀកប្រកិតគ្នា ។
ស្របពេលក្រុមទាំងពីរ កំពុងប្រទាញប្រទុងកៅអី Top-6 នៅថ្ងៃទី០៨ ខែកុម្ភៈស្អែកនេះ បឹងកេត នឹងត្រូវបើកទ្វារពហុកីឡដ្ឋានជាតិ(អូឡាំពិក) ទទួលក្រុម ISI ដង្កោសែនជ័យ ដែលជាការប្រកួតដ៏សំខាន់ និងកំពុងស្ថិតក្នុងការចាប់អារម្មណ៍របស់អ្នកគាំទ្រថា តើបឹងកេត អាចបញ្ចប់ក្ដីសង្ឃឹមក្រុមដំរីជ័យ ត្រឹមចុងសប្ដាហ៍នេះ ឬត្រូវរង់ចាំអ៊ុតដល់ការប្រកួតបញ្ចប់ជុំទី២ នាសប្ដាហ៍ក្រោយ?
បច្ចុប្បន្នបឹងកេត កំពុងឈរលេខ៦ និងមាន ២៧ពិន្ទុក្នុងដៃ គ្រាដែល ISI ដង្កោសែនជ័យ មាន ២៤ពិន្ទុ ឈរលេខ៧ ។ ជាមួយគម្លាត ៣ពិន្ទុពីគ្នានេះ ប្រសិនបើបឹងកេត ទទួលបានជ័យជម្នះនៅថ្ងៃសៅរ៍នេះ ពួកគេនឹងក្លាយជាបេក្ខភាពកូនពៅ Top-6 ដោយស្វ័យប្រវត្តិ តែបើស្មើ ក៏ក្រុមនាគខៀវ នៅតែមានភាគរយខ្ពស់ផងដែរ ។ ប៉ុន្ដែបើក្រុម ISI ឈ្នះវិញ ឱកាសឈរកៅអី Top-6 នឹងត្រូវរង់ចាំអ៊ុតការប្រកួតចុងក្រោយរបស់ក្រុមទាំងពីរ ដែលសុទ្ធតែត្រូវប្រឈមជាមួយក្រុមខ្លាំង ដោយបឹងកេត ត្រូវជួបវិសាខា ឯ ISI ត្រូវជួបភ្នំពេញក្រោន ។
ក្រៅពីជំនួបដ៏ទាក់ទាញ រវាងបេក្ខភាពដណ្ដើមកៅអី Top-6 ក៏នឹងមានមានការប្រកួតសប្ដាហ៍ទី២១ ចំនួន ៤គូផ្សេងទៀតផងដែរ ក្នុងនោះក្រុមកងយោធពលខេមរភូមិន្ទុ នឹងត្រូវបើកទ្វារកីឡដ្ឋានស្ដាតចាស់ ទទួលក្រុមគិរីវង់សុខសែនជ័យ នាល្ងាចថ្ងៃទី០៨ ខែកុម្ភៈជាមួយគ្នា គ្រាដែលនៅថ្ងៃអាទិត្យ គឺមាន ៣គូ ដោយក្រុមភ្នំពេញក្រោន ត្រូវធ្វើដំណើរទៅជួបក្រុមអង្គរថាយហ្គឺរវិញម្ដង បន្ទាប់ពីយកឈ្នះ ៣-១ ក្នុងដី ។ រីឯក្រុមព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង ត្រូវជួបក្រុមម្ចាស់ផ្ទះឡាយហ្វខេត្តព្រះសីហនុ និងក្រុមណាហ្គាវើលដ៏ ជួបក្រុមក្រសួងមហាផ្ទៃ៕ អត្ថបទ លី ឈុនឡា