ពានសម្ដេចតេជោ-ថ្នាក់ខេត្ត៖ វិសាខា ឡើងជួបទ័ព វគ្គ ១/៤ ក្រោយបន្ដឈ្នះខេត្តសៀមរាប ៥-០
ក្លិបកីឡាបាល់ទាត់ វិសាខា បានក្លាយជាបេក្ខភាពទី៤ ដែលបានឡើងវគ្គ ៨ក្រុមចុងក្រោយ នៃពានរង្វាន់សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន លើកទី១៨ (ថ្នាក់ជាតិ) ឆ្នាំ២០២៤/២៥ ដោយត្រូវជួបក្រុមសមាគមកីឡាបាល់ទាត់កងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ក្រោយបន្ដយកឈ្នះក្រុមឡាយអ៊ិនឃីងខេត្តសៀមរាប ៥-០ ក្នុងជំនួបជើងទី២ នៃវគ្គ ១៦ក្រុមចុងក្រោយ នៅល្ងាចថ្ងៃទី០៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ។
ជំនួបកាត់សេចក្ដីនៅកីឡដ្ឋានព្រីនស៍ វគ្គទី១ វិសាខា បានបើកការនាំមុខក្រុមភ្ញៀវ ៤គ្រាប់មុន ដែលធ្វើសម្រេចដោយខ្សែប្រយុទ្ធចំណូលថ្មី Karasausks Arturs ២គ្រាប់ និងកីឡាករ កែន ច័ន្ទសុភ័ក្ត្រ និង ផាន សុផេន ម្នាក់ ១គ្រាប់ ។ ចូលវគ្គទី២ ក្រុមទាំងពីរ ធ្វើបានល្អរៀងខ្លួន ដោយស្ទើរគ្មានការស៊ុតបញ្ចូលទីគ្នា រហូតដល់នាទីបន្ថែម ទើបកីឡាករវ័យក្មេង សន ច័ន្ទរស្មី បន្ថែមគ្រាប់ទី៥ ឲ្យក្រុមម្ចាស់ផ្ទះ នៅនាទី៩០+៤ ។
សរុបទាំង ២ជើង វិសាខាបានយកឈ្នះក្រុមឡាយអ៊ិនឃីងខេត្តសៀមរាប ៨-០ បន្ទាប់ពីជើងទី១ ពួកគេ បានយកឈ្នះក្រៅដី ៣-០ ។ ជ័យជម្នះនេះ នាំឲ្យអតីតក្រុមជើងឯក ៣សម័យ វិសាខា ឡើងទៅជួបសមាគមកីឡាបាល់ទាត់កងយោធពលខេមរភូមិន្ទ នៅក្នុងវគ្គ ៨ក្រុមចុងក្រោយ ខណៈបើគ្មានការប្រែប្រួលទេ ជើងទី១ នៃវគ្គ ១/៤ផ្ដាច់ព្រ័ត្រនេះ នឹងត្រូវប្រកួតនាថ្ងៃទី២៦-២៧ ខែកុម្ភៈខាងមុខ ។
គួរដឹងថា បច្ចុប្បន្នពានរង្វាន់សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន-ថ្នាក់ជាតិ បានរកឃើញបេក្ខភាពឡើងវគ្គ ៨ក្រុមចុងក្រោយចំនួន ៤ក្រុមហើយ ដោយក្រៅពីវិសាខា និង Tiffy Army គឺមានក្រុមបឹងកេត និងក្រុមភ្នំពេញក្រោន៕ អត្ថបទ លី ឈុនឡា