គិរីវង់ គេចពីបាតតារាងបណ្ដោះអាសន្ន ក្រោយស្មើម្ចាស់ផ្ទះ Tiffy Army ក្នុងជំនួបបញ្ចប់ជុំទី២
ក្រុមគិរីវង់សុខសែនជ័យ បានបញ្ចប់ការប្រកួតសន្សំពិន្ទុ ជុំទី២ ហើយ ដោយបានគេចពីបាតតារាងបណ្ដោះអាសន្ន បន្ទាប់ពីដណ្ដើមបាន ១ពិន្ទុបន្ថែម ពីក្រុមម្ចាស់ផ្ទះកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ(Tiffy Army) ក្រោយប្រកួតស្មើគ្នា ១-១ ក្នុងជំនួបជើងទី២ នៃលីគកំពូលកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៤/២៥ ។
ជំនួបដ៏តានតឹងនៅកីឡដ្ឋានស្ដាតចាស់នេះ បន្ទាប់ពីចាប់ផ្ដើមបានប្រមាណ ៧នាទី ក៏មានការប៉ះទង្គិចគ្នា រហូតធ្វើឲ្យកីឡាករវ័យក្មេង វី លាភផេង របស់គិរីវង់ បាត់បង់ស្មារតី និងត្រូវបានបញ្ជូនទៅមន្ទីរពេទ្យភ្លាមៗ ។ យ៉ាងណាក្រោយបញ្ជូនដល់មន្ទីរពេទ្យ លាភផេង បានដឹងខ្លួន និងមានស្មារតីល្អប្រសើរឡើងវិញ ។
យ៉ាងណាមិញក្រោយមានសមាជិករងរបួសតាំងពីដើមវគ្គទី១ ក្រុមគិរីវង់សុខសែនជ័យ នៅតែមានឱកាសរកបានគ្រាប់នាំមុខក្រុមម្ចាស់ផ្ទះ ដែលធ្វើសម្រេចដោយកីឡាករ សៅ វៃហ្វី នៅនាទី៣៤ ។ បន្ទាប់មកទើបក្រុមកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ព្យាយាមវាយបក និងរកបានគ្រាប់តាមស្មើវិញ នៅនាទី៥៩ ដោយកីឡាករ Kinoshita Reiya ហើយលទ្ធផលនេះ ក៏បានរក្សាដល់ចប់ការប្រកួតពេញម៉ោង ។
ការចែកគ្នា ១ពិន្ទុម្នាក់នេះ នាំឲ្យក្រុមគិរីវង់សុខសែនជ័យ រំកិលពីបាតតារាង មកឈរលេខរៀងទី១០ បណ្ដោះអាសន្ន ដោយរកបាន ៦ពិន្ទុ ក្រោយឆ្លងកាត់ ២០ប្រកួតឈ្នះ ១ ស្មើ ៣ និងចាញ់ ១៦ គ្រាដែលក្រសួងមហាផ្ទៃ បានធ្លាក់ឈរបាតតារាងវិញ ដោយរក្សា ៥ពិន្ទុក្នុងដៃ តែក្រុមទើបឡើងមកលេងលីគវិញនេះ នៅសល់ ១ប្រកួតទៀត សម្រាប់ការប្រកួតជុំទី២ មុនបន្ដការប្រកួតដំណាក់កាលទី២ ។ រីឯក្រុមកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ គឺបានរក្សាលេខរៀងទី៨ ដោយរកបាន ១៩ពិន្ទុ និងសល់ការប្រកួតជុំទី២ មួយប្រកួតទៀតផងដែរ ៕ អត្ថបទ លី ឈុនឡា