ក្រុមការងារឃុំខ្នុរដំបង ស្រុកជើងព្រៃ បើកកិច្ចប្រជុំដើម្បីចូលរួមពង្រឹងការអភិវឌ្ឍនៅមូលដ្ឋាន
កំពង់ចាម៖ លោក ប៊ុន វុត្ថា អនុប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្ដាលចុះជួយឃុំខ្នុរដំបង ស្រុក​ជើងព្រៃ ខេត្តកំពង់ចាម តំណាងឯកឧត្តម អ៊ុំ វាសនា ជំនួយការសម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋ​មន្ត្រី​នៃកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារចុះមូលដ្ឋានឃុំខ្នុរដំបង បានបើកកិច្ចប្រជុំ​បូក​សរុប​លទ្ធផលការងារខែមីនា និងលើកទិសដៅអនុវត្តបន្តនៅខែបន្ទាប់ ដើម្បីចូលរួម​ពង្រឹង​ការ​អភិវឌ្ឍ​នៅ​មូលដ្ឋាន ។
ក្នុងកិច្ចប្រជុំកាលពីថ្ងៃទី២២ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នាស្នាក់ការគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ឃុំខ្នុ​រ​ដំបង លោក ប៊ុន វុត្ថា បានឲ្យដឹងថា សម្រាប់ខ្លឹមសារប្រជុំរួមមាន ទី១. ជំរុញការកសាងសមាជិក ឲ្យ​បានតាមផែនការ, ទី២. ក្តាប់ឲ្យបាន អំពីសកម្មភាព របស់គណបក្សដ៏ទៃ ដែលធ្វើសកម្មភាព នៅ​ក្នុងមូលដ្ឋាន, ទី៣. រក្សាឲ្យបានសាមគ្គីភាព ផ្ទៃក្នុងរបស់បក្ស, ទី៤.ពង្រឹងផ្នែក អាយ ធី (IT) ក្នុង​ការបញ្ចូលសមាជិកក្នុងប្រព័ន្ធ និងទី៥. បញ្ហាផ្សេងៗ មួយចំនួនទៀត ។
ក្នុងកិច្ចប្រជុំនោះ លោកអនុប្រធាន បានឧបត្ថម្ភថវិកាមួយចំនួន ក្នុងនោះឧបត្ថម្ភថវិកាចំនួន ១ ៦០០.០០០រៀល ដល់សាលាបឋមសិក្សា ខ្នុរដំបងក្នុងការធ្វើរបងសាលារៀន, ចូល​រួម​កម្ម​វិធី​បុណ្យ​ផ្កា​សាមគ្គី នៅសាលាបឋមសិក្សារវៀង ចំនួន ៤០០.០០០រៀល, ឧបត្ថម្ភសមាជិក​សមាជិកា​ ដែលបានចូលរួមទាំងអស់ ចំនួន៨៤០.០០០រៀល ៕