មន្រ្តី២រូបកម្ពុជាដែលបញ្ជូនទៅមីយ៉ាន់ម៉ា មិនមែនជាក្រុមរុករកនោះទេ ប៉ុន្តែជាក្រុមសម្របសម្រួល
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ អ្នកនាំពាក្យគណៈកម្មាធិការជាតិគ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយ បានបញ្ជាក់ថា មន្រ្តី២រូបកម្ពុជាដែលបញ្ជូនទៅមីយ៉ាន់ម៉ា មិនមែនជាក្រុមរុកនោះទេ ប៉ុន្តែជាក្រុមសម្របសម្រួល។
ឯកឧត្តម សុទ្ធ គឹមកុលមុន្នី អ្នកនាំពាក្យគណៈកម្មាធិការជាតិគ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយ បញ្ជាក់ថា “មន្ត្រីទាំង២រូបរបស់កម្ពុជា ដែលបញ្ជូនទៅនេះគាត់មិនមែនជាក្រុមរុករក និងសង្គ្រោះ នោះទេ”។
អ្នកនាំពាក្យរូបនេះ បញ្ជាក់ទៀតថា “គាត់ជាសមាជិកក្រុមប៉ាន់ប្រមាណ និងឆ្លើយតបបន្ទាន់របស់អាស៊ាន ដែលពួកគាត់អាចជួយលើការងារសម្របសម្រួល វាយតម្លៃរហ័ស និងភស្តុកម្ម និងការងារផ្សេងៗទៀត”។
អ្នកនាំពាក្យគណៈកម្មាធិការជាតិគ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយ បន្ថែមថា ក្នុងបេសកកម្មបញ្ជូនទៅកាន់ប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ានេះ ក៏មានសមាជិកក្រុមប៉ាន់ប្រមាណ និងឆ្លើយតបបន្ទាន់របស់អាស៊ាន ដែលនឹងចូលរួមក្នុងបេសកកម្មនេះ រួមមាន៖ ប្រទេសព្រុយណេ ០៣រូប, ឥណ្ឌូនេស៊ី ០២រូប, ឡាវ ០១រូប, ម៉ាឡេស៊ី ០៣រូប, ហ្វីលីពីន ០៣រូប, សីង្ហបូរី ០៣រូប, ថៃ ០១រូប និងវៀតណាម ០៣រូប សរុបចំនួន ២១រូប៕