ឧត្តរមានជ័យ៖ រថយន្តក្រុងប្រភេទទេសចរ៤៥កៅអីមួយគ្រឿង របស់ក្រុមហ៊ុនធីវីរៈ បើកបរ​ក្នុង​ល្បឿន​លឿន​រេ​ចង្កូត បុកផ្ទះប្រជាពលរដ្ឋទាំងកម្រោល បាន​បង្កការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​ដល់អ្នកភូមិ​ ព្រមទាំង​អ្នក​ធ្វើដំណើរមានការភ័យ​ស្លន់ស្លោ​នាំគ្នារត់ចេញពីក្នុងឡាន។
ហេតុការណ៍គ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នេះ បានកើតឡើងនៅលើផ្លូវជាតិលេខ៦៨ ស្ថិតនៅត្រង់​ចំណុចភូមិ(ក) ខាងត្បូងផ្សារភូមិ(ក) ចម្ងាយ១០០ម៉ែត្រ ឃុំចុងកាល់​ ស្រុកចុងកាល់ ខេត្តឧត្តរមានជ័យ ​កាលពី​វេលាម៉ោង៦ជាង ថ្ងៃទី០១ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥នេះ។
តាមប្រភពពីកន្លែងកើតហេតុ​បានឲ្យដឹងថា​មុនដំបូងឡើយគាត់​បានឃើញរថយន្តក្រុងពណ៌ស ខាងលើនេះ បើកបរពីទិសដៅពីត្បូង​ទៅជើង លុះមកដល់ចំណុចកើតហេតុទំនងជាតៃកុងឡាន​ងោកមួយភាំង ក៏បានរេចង្កូត​ធ្លាក់ផ្លូវ ​ឆ្ពោះទៅមុខបុក​ចូលផ្ទះ​ប្រជាពលរដ្ឋ ទាំងកម្រោលតែម្ដង ។
យោងតាមសាក្សីនៅទីតាំងកើតហេតុផ្ទាល់ បានអះអាងបន្តថា ឡានក្រុងពណ៌ស ដែលបុកចូលផ្ទះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​នេះ​ដែរ​ ត្រូវគេស្គាល់ថា ជា​ក្រុមហ៊ុន (ធីវរៈដឹកអ្នកដំណើរ​មាន​ទីតាំងស្ថិតនៅ​ ក្នុងក្រុងសំរោង​ ខេត្តឧត្តរមានជ័យ)។
ករណីនេះ សមត្ថកិច្ចមូលដ្ឋាននៅកន្លែងកើតហេតុ បានឲ្យដឹងថា ចំពោះករណី​នេះពុំមាន​បង្កគ្រោះថ្នាក់​ដ​ល់មនុស្ស និងអ្នកធ្វើដំណើរអ្វីនោះឡើយ​គ្រាន់តែខូចខាត សម្ភារៈ របស់អ្នកផ្ទះ​បន្តិចបន្តួច​តែប៉ុណ្ណោះ ។
សូមបញ្ជាក់ថា ភា្លមៗនោះដែរ​ក្រោយកើតហេតុរួច ខាងក្រុមហ៊ុនឡាន​ក្រុង​បានព្រមសងសំណង​ទៅដល់ម្ចាស់ផ្ទះ និងបានហៅរថយន្តស្ទូច ដើម្បីស្ទូចយកទៅខេត្តសៀមរាបភ្លាមៗ នៅព្រឹកនេះវិញផងដែរ៕