ប្រវត្តិសាស្ត្រអីតែ អ៉ីតាលី! សូម្បីក្តីស្រមៃ Leo Messi ក៏សម្រេចដូចបំណង ក្រោយបរាជ័យដល់ទៅ ៤ដង
បើទោះបី ធ្លាប់បរាជ័យរហូតដល់ ៤ដង ក្នុងសមរភូមិប្រកួតធំៗលំដាប់ពិភពលោក និងមានពេលខ្លះ Leo Messi មានអារម្មណ៍ចង់បោះបង់ចោលម្ដងៗក៏មាន ប៉ុន្តែ ដរាបណាមិនទាន់បាននាំយកពានកិត្តិយសនាមមកជួនក្លឹប និងមាតុភូមិបានទេ Messi មិនព្រមចុះចាញ់ដាច់ខាត់។
ក្រុមបាល់ទាត់ជម្រើសជាតិអ៉ីតាលីបានក្លាយជាអធិរាជបាល់ទាត់ទ្វីបអឺរ៉ុប EURO 2020 បន្ទាប់ពីបានយកឈ្នះក្រុមបាល់ទាត់ជម្រើសជាតិអង់គ្លេសដោយបាល់ប៉េណាល់ទីកាត់សេចក្តីដោយលទ្ធផល ៣-២។
យ៉ាងណាមិញ បើក្រឡេកមកចាប់អារម្មណ៍ជាមួយ អាហ្សង់ទីន វិញ ដែលមានតួអង្គ Leo Messi ជាជំហរនៅក្នុងក្រុម ប្រឹងប្រែងប្រកួតទាំងរបួសសសៃពួរ តាំងពីប្រកួតប៉ះកូឡុំប៊ី និងប្រេស៊ីល មកម្លេះ។ ដោយការតាំងចិត្ត និងការសហការគ្នាបានយ៉ាងល្អ ព្រមជាមួយឆន្ទៈយ៉ាងមុតមាំរបស់ ក្រុមជម្រើសជាតិ អាហ្សង់ទីន ពួកគេបាននាំពានកិត្តិយស Copa America 2021 ជួនក្លឹប និងមាតុភូមិខ្លួន។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា សម្រាប់កីឡាករឆ្នើម Leo Messi មានក្តីសុបិនចង់ឈ្នះពានដ៏អស្ចារ្យមួយសម្រាប់មាតុភូមិបានម្ដង សម្រាប់ជីវិតជាកីឡាករបាល់ទាត់របស់គាត់។
ជាលទ្ធផល សម្រាប់ពាន Copa America 2021 នេះ ជាផ្លែផ្កាដ៏ផ្អែមតបស្នងមកកាន់ការព្យាយាម និងសេចក្តីមុសមុតរបស់ Messi និងក្រុមជម្រើសជាតិរបស់ប្រទេស៕