សម្ដេចធិបតីបញ្ជាក់អំពីការពង្រីកបរិមាណ និងគុណភាពអប់រំ ឱ្យដល់តំបន់ចុងកាត់មាត់ញក
សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃកម្ពុជា បានថ្លែងបញ្ជាក់អំពីការខិតខំយក ចិត្តទុកដាក់ក្នុងការពង្រីកបរិមាណ និងគុណភាពអប់រំឱ្យដល់តំបន់ចុងកាត់មាត់ញក បង្កើតលទ្ធភាពការ ទទួលបានការសិក្សារបស់កូនចៅប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់តំបន់ ។
ក្នុងពិធីសម្ពោធអគារសិក្សា និងសមិទ្ធផលនានា នៃវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន សេរីភាព ក្នុងក្រុងតាខ្មៅ នាព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែមីនា នេះ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានណែនាំក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ជំរុញ ពង្រឹងការអប់រំរៀនសូត្រចាប់ពីថ្នាក់បឋមរហូតដល់ថ្នាក់ទី១២ ដែលជាមូលដ្ឋានគ្រឹះរឹងមាំ។ បង្កើនបរិ មាណសាលា និងគុណភាពដល់គ្រប់តំបន់ទាំងអស់តាមជំហ៊ាន ដើម្បីជួយសម្រួលដល់លទ្ធភាពរបស់ កូនចៅប្រជាពលរដ្ឋនៅគ្រប់តំបន់ទាំងអស់។
សម្ដេចធិបតី ក៏បានបញ្ជាក់អំពីការការធ្វើទំនើបកម្មលើវិស័យអប់រំជាបន្តបន្ទាប់តាមជំហ៊ានៗ ចាប់ តាំងពីថ្នាក់មូលដ្ឋានឡើងទៅ ដើម្បីលើកកម្ពស់ធនធានមនុស្សរបស់ប្រទេសកម្ពុជាឱ្យកាន់តែខ្លាំងក្លា ។ ជំរុញពង្រឹងគុណវុឌ្ឍិរបស់លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ តាមរយៈការជំរុញលោកគ្រូអ្នកគ្រូ ឱ្យខិតខំសិក្សាស្រាវជ្រាវជាប់ ជាប្រចាំ ដើម្បីគុណភាពនៃការបង្រៀន ៕អត្ថបទ៖ វ៉ាន់