សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ខេត្តព្រៃវែង នឹងរៀបចំកម្មវិធីរត់ក្រោមប្រធានបទ «តោះយើងនាំគ្នាទៅបោះឆ្នោត»
សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ខេត្តព្រៃវែង នឹងរៀបចំកម្មវិធីរត់ក្រោមប្រធានបទ «តោះយើងនាំគ្នាទៅបោះឆ្នោត» ដើម្បីជាសារមួយរំលឹកដល់ប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ អញ្ជើញទៅបោះឆ្នោតជ្រើសតាំង តំណាងរាស្រ្ដ។
សេចក្ដីជូនដំណឹងរបស់សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ខេត្តព្រៃវែង បានឲ្យដឹងថា កម្មវិធីរត់ក្រោមប្រធានបទ «តោះយើងនាំគ្នាទៅបោះឆ្នោត» នេះ នឹងត្រូវធ្វើឡើងនៅថ្ងៃព្រហស្បត្តិ៍ ទី ២០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០២៣ វេលាម៉ោង ៦ និង០០ នាទីព្រឹក នៅបរិវេណសួនច្បារ សម្ដេចអគ្គមហាធម្មពោធិសាល ជា ស៊ីម (ស្ថិតនៅក្នុងក្រុងព្រៃវែង ខេត្តព្រៃវែង)។
សេចក្ដីជូនដំណឹង បានឲ្យដឹងបន្តថា ការទទួលពាក្យចុះឈ្មោះចូលរួមកម្មវិធីនេះ គឺចាប់ពីថ្ងៃជូនដំណឹងរហូតដល់ថ្ងៃទី ១៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០២៣
នៅទីស្នាក់ការសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ខេត្តព្រៃវែង ស្ថិតក្នុងក្រុងព្រៃវែង ខេត្តព្រៃវែង។
លោក ខៀវ ភារិទ្ធ ប្រធានសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ខេត្តព្រៃវែង បានបញ្ជាក់បន្ថែមថា ការរៀបចំកម្មវិធីរត់ម៉ារ៉ាតង់នេះ ក្នុងគោលបំណងផ្តល់ជាសារមួយដើម្បីរំលឹកជូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ឲ្យអញ្ជើញទៅចូលរួមបោះឆ្នោតជ្រើសតាំង តំណាងរាស្ត្រ នីតិកាលទី ៧ ដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី ២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០២៣ខាងមុខនេះ។
ដោយសារតែកម្មវិធីនេះ កំពុងស្ថិតនៅក្នុងដំណាក់កាលចុះឈ្មោះ អ្នកចូលរួមរត់ប្រណាំងដោយស្មគ្រ័ចិត្តនៅឡើយ។ ដូច្នេះ ក្រុមការងាររៀបចំកម្មវិធីនេះ មិនទាន់អាចបញ្ជាក់ពីចំនួនអ្នកចូលរួមបាននៅឡើយទេ។ តែយ៉ាងណាក៏ដោយ ក្រុមការងាររៀបចំសង្ឃឹមថា នឹងមានមន្ត្រីរាជការ យុវជន យុវនារី អាជីវករ និងប្រជាពលរដ្ឋ នឹងចូលរួមច្រើនក្នុងកម្មវិធីនេះ៕