មនុស្សជោគជ័យភាគច្រើនដឹងច្បាស់ពីសារៈសំខាន់នៃកន្លែងធ្វើការនៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទដូច្នេះ ពួកគេចាត់វិធានការបន្ថែមជានិច្ច ដើម្បីបង្កើតពេលវេលាដ៏មមាញឹកនៃសប្តាហ៍ថ្មី ដើម្បីធានាថាភាពស្ពឹកទម្រន់នៃការសម្រាកលែងបន្សល់នៅ។
នេះជារឿង ៥ យ៉ាងដែលមនុស្សជោគជ័យធ្វើនៅពេលព្រឹកថ្ងៃចន្ទ៖
១ ពួកគេមកដល់ការិយាល័យមុនពេលកំណត់
កុំចុះចាញ់នឹងការទ្រមក់។ ការធ្វើអាជីវកម្មល្អមិនល្អគេមើលនៅថ្ងៃចន្ទនោះហើយ ការចូលទីផ្សារលឿនជាងអ្នកដទៃតែបន្តិច នឹងជួយធ្វើឱ្យជោគជ័យបាន។ អ្នកខ្លះទម្លាប់ធ្វើការនៅយប់ថ្ងៃអាទិត្យ ដូចជា Jeff Bezoz ថៅកែ Amazone ។ល។
២ ពួកគេស្វាគមន៍ក្រុមការងារជាមួយភាពស្វាហាប់ស្រស់ស្រាយ
នេះជាការសំខាន់ណាស់ដែលត្រូវហូបឆ្អែត សម្រាកគ្រប់ និងនាំមកនូវភាពស្រស់បំព្រងនៃថ្ងៃថ្មី។ ធ្វើរឿងដំបូងគឺស្លៀកពាក់ស្អាត មានស្នាមញញឹម និង ជជែកសប្បាយក្អាកក្អាយ។ វាល្អបំផុតដែលគួរចំណាយពេលពីរបីនាទីទៀតជាមួយមិត្តរួមការងារឬកូនចៅនៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទដូចជាសមាធិរួម ថតSelfieឬចែកកាហ្វេគ្នា ។ “វាពង្រឹងអារម្មណ៍នៃការងារជាក្រុម និងគោលបំណងមូលផ្តុំជាធ្លុង” ។
៣ ពួកគេធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពបញ្ជីការងារនិងគោលដៅដែលត្រូវធ្វើ
បណ្តាអ្នកជំនាញ ដែលសំរេចបានជោគជ័យមានគោលដៅជាច្រើនក្នុងសប្តាហ៍និមួយៗ ពួកគេតែងដឹងច្បាស់ថា គោលដៅណាជាអទិភាព មិនអាចពន្យានិងគោលដៅណាបន្ទាប់។ ពួកគេមើលឃើញជោគជ័យនៅនឹងមុខ។
៤ ពួកគេត្រួតពិនិត្យអ៊ីមែលសម្រាប់ឆ្លើយតបរឿងបន្ទាន់។
ការមើលអ៊ីម៉ែលនៅព្រឹកថ្ងៃច័ន្ទជាអាទិភាព ហើយឆ្លើយតប ដោយគិតលើគុណភាពមិនមែនជាបរិមាណទេ។ ចូរដោះស្រាយបញ្ហាលំបាក ៗ ជាមុនសិន។ ផ្តោតលើ គំរោងដែលគួរអោយចង់បាន និងចាំបាច់បំផុតគឺងាយស្រួលជំរុញថាមពលផលិតភាព កាន់តែខ្លាំងនៅពេលព្រឹកដែលជាទូទៅវាជាពេលវេលាដ៏ល្អដើម្បីប្រឈមមុខនឹងការងារដែលពិបាកៗ។
៥ ការប្រជុំមិនគួរធ្វើនៅថ្ងៃចន្ទ
ការប្រជុំប្រចាំសប្តាហ៍គប្បីធ្វើនៅពាក់កណ្តាលអាទិត្យនិមួយៗ ជាជាងការបង្កើតកំហាត់ពេលវេលានិងតឹងតែងចិត្តនៅដើមសប្តាហ៍។ សម្រាប់ផែនការសកម្មភាពគួរតែផ្ញើ Mail ឬChatចេញក៏គ្រប់គ្រាន់ដែរ។